انواع ناهنجاری های مجرا

همجوشی ناقص مجرای پشتی و شکمی پانکراس منجر به پانکراس دیویزم می شود، اما انواع ناهنجاری های مجرای قابل مشاهده است.

کلانژیوپانکراتوگرافی رزونانس مغناطیسی و همچنین کلانژیوپانکراتوگرافی رتروگراد آندوسکوپی می تواند این ناهنجاری های مجرای را شناسایی کند و روشن شدن الگوی مجرای پانکراس قبل از تلاش برای مداخلات مهم است.

“شریان کبدی راست جایگزین” در 15٪ از بیماران رخ می دهد و باید قبل از عمل شناسایی شود تا از آسیب ناخواسته و نکروز کبدی ناشی از آن جلوگیری شود.

آناتومی غیرعادی شریان کبدی می تواند منجر به ایسکمی کبدی در حین تشریح پورتا هپاتیس نیز شود. قیمت مستربچ نقره ای صادراتی. تصاویر توموگرافی کامپیوتری با چند آشکارساز «برش نازک» معمولاً قادر به شناسایی الگوهای شریانی و وریدی مربوطه در اطراف پانکراس هستند.

صرف نظر از علت، مدیریت مرحله اولیه پانکراتیت حاد برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز حیاتی است. احیای تهاجمی مایعات و تغذیه زودهنگام روده ای هر دو خطر عوارض را کاهش می دهند. قیمت گرانول سیر گلها. اگر بیمار بتواند مواد مغذی روده ای را تحمل کند، دیگر «استراحت پانکراس» مناسب نیست.

مداخله جراحی در پانکراتیت حاد فقط برای بیماران مبتلا به کلکسیون های عفونی یا نکروز عفونی یا برای تسکین سنگ کیسه صفرای نهفته در آمپول در صورت در دسترس نبودن یا ناموفق بودن درمان های آندوسکوپی یا رادیولوژیک اختصاص دارد.

عفونت معمولاً با یک الگوی هوا در خلف صفاق در اسکن توموگرافی کامپیوتری یا با مستندسازی باکتری روی لکه گرم یا کشت حاصل از آسپیراسیون با سوزن ظریف مجموعه مایع آلوده مشکوک تأیید می شود.

آسپیراسیون با سوزن ریز جمع‌آوری‌های مایع مشکوک نباید به درناژ از راه پوست تبدیل شود مگر اینکه عفونت تایید شود و تصمیم اجماع گرفته شده است که درناژ از راه پوست برای هر بیمار مناسب است.

 • منابع:
  1. Chapter 33: Pancreas
 • تبلیغات: 
  1. تولید کنندگان انواع فضا سبز شهری
  2. قبیله ای در آفریقای جنوبی که ماهی سالمون را می پرستند!
  3. بند رختی که با استفاده از مواد معدنی ساخته شد!
  4. تولید چرم مصنوعی که هرگز در آتش نمی سوزد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.