تأثیر مستقیم آب لیمو بر روی خلق و خوی انسان

یکی از راه هایی که آب لیمو می تواند به طور بالقوه بر خلق و خوی تأثیر بگذارد این است که کمبود ویتامین C را برطرف کند.

کمبود شدید ویتامین C که به نام اسکوربوت لیمو شیرین برای سرماخوردگی نیز شناخته می شود، با اختلالات عاطفی شدید همراه است و زمانی لیمو برای ملوانان در سفرهای طولانی مدت پیشگیری کننده بود.

برخی از شواهد اولیه نشان می‌دهند که ویتامین C می‌تواند خلق و خوی افراد با سطوح پایین ویتامین C را بهبود بخشد، حتی اگر اسکوربوت نداشته باشند.

اما اگرچه آب لیمو حاوی ویتامین C است، بنابراین بسیاری لیست کالاهای صادراتی ایران به قطر از غذاهایی که باید مصرف کنید نیز وجود دارد.

علاوه بر این، آب لیمو بسیار تلخ است، بنابراین ممکن است برای به دست آوردن مقدار قابل توجهی ویتامین C به سختی بنوشید.

حکم: هیچ مدرک مستقیمی وجود ندارد که نشان دهد آب لیمو می تواند برای خلق و خو یا سطح انرژی شما مفید باشد.

همه این ادعاها بر اساس برون یابی های نه چندان قابل قبول از مطالعات روی ویتامین C، رایحه درمانی روغن لیمو و یونیزه کننده های هوا است.

اسیدهای صفراوی که از کیسه صفرا به روده کوچک ترشح می شوند، در حرکت روده نقش دارند و جذب اسیدهای چرب و ویتامین های محلول در چربی را تسهیل می کنند.

اما اگرچه به نظر می رسد آب لیمو ترشح اسید صفراوی ماشین ظرفشویی ال جی ساخت کره را افزایش می دهد، تأثیر آن بر هضم نامشخص است.

وقتی غذاهای چرب می خورید، کیسه صفرا مقدار مناسبی از اسیدهای صفراوی را آزاد می کند.

اگر این کار را انجام ندهد، احتمالاً مشکل این است لیست کالاهای مجاز برای صادرات به عراق که یک آب لیمو نمی تواند آن را درمان کند.

یک ادعای مرتبط، همچنین بدون مطالعات انسانی برای تایید آن، این است که اسید سیتریک موجود در آب لیمو می تواند هضم شما را با مکمل اسید معده بهبود بخشد.

اما باز هم، مگر اینکه از هیپوکلریدری رنج ببرید، می توانید به سلول های جداری معده خود اعتماد کنید تا مقدار مناسبی اسید تولید کنند.

 • منابع:
  1. ?Lemon Water: Is It Good For You
 • تبلیغات: 
  1. راز موفقیت در گرو داشتن چهار چیز است
  2. تفاوت های چرم مصنوعی با چرم طبیعی
  3. استفاده از سیم برق برای روشن کردن فضاپیما برای اولین بار!
  4. آیا توپ پینگ پنگ نوشا عالمیان فروخته شد؟!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.