محموله عجیبی از بلوک سقفی لیکا در مالزی

سپس بخار به تدریج وارد می شود تا دما را با سرعت کنترل شده ای که بیش از 60 درجه فارنهایت در ساعت نیست، افزایش دهد. بلوک های وزن استاندارد معمولاً در دمای 150-165 درجه فارنهایت  پخت می شوند.

در حالی که بلوک سقفی لیکا سبک وزن در دمای 170-185 درجه فارنهایت (77-85 درجه سانتیگراد) پخت می شوند. هنگامی که دمای پخت به دست آمد، بخار خاموش می شود و بلوک ها به مدت 12-18 ساعت در هوای گرم و مرطوب قرار می گیرند.

پس از خیساندن، بلوک ها با تخلیه هوای مرطوب و افزایش بیشتر دما در کوره خشک می شوند. کل چرخه پخت حدود 24 ساعت طول می کشد.

نوع دیگری از کوره ها، کوره بخار پرفشار است که گاهی به آن اتوکلاو می گویند. در این نوع، دما به 300-375 درجه فارنهایت و فشار به 80-185 psi افزایش می یابد.

بلوک ها به مدت 5 تا 10 ساعت خیسانده می شوند. سپس فشار به سرعت تخلیه می شود، که باعث می شود بلوک ها به سرعت رطوبت محبوس شده خود را آزاد کنند.

قفسه‌های بلوک‌های پخته شده از کوره بیرون می‌آیند و پالت‌های بلوک از روی هم جدا می‌شوند و روی یک نوار نقاله زنجیره‌ای قرار می‌گیرند.

بلوک‌ها از پالت‌های فولادی رانده می‌شوند و پالت‌های خالی به دستگاه بلوک برگشت داده می‌شوند تا مجموعه جدیدی از بلوک‌های قالب‌گیری شده را دریافت کنند.

اگر قرار است بلوک ها به صورت بلوک های دوشاخه ساخته شوند، ابتدا به صورت دو بلوک به هم متصل می شوند. هنگامی که این بلوک های دوتایی خشک شدند.

از یک شکاف عبور می کنند، که با تیغه ای سنگین در امتداد بخش بین دو نیمه به آنها برخورد می کند. این باعث می شود بلوک دوتایی شکسته شود و یک بافت سنگ مانند در یک وجه هر قطعه ایجاد شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.