وسایلی که از انرژی طبیعی و اصل بقای انرژی پیروی می کنند

مجموع انرژی یک سیستم همیشه ثابت است و امکان نابودی و ایجاد انرژی وجود ندارد، فقط می توان آن را جابجا کرد یا به شکل دیگری از انرژی تبدیل کرد.

با در نظر گرفتن این قانون، دانشمندان و متخصصان سعی داشتند توسعه وسایلی پمپ آب صنعتی که می توانند از انرژی طبیعی و اصل بقای انرژی استفاده کنند مانند توربین و پمپ.

پمپ وسیله ای است که به محیط سیال خود انرژی می دهد. در مورد پمپ آب، آنها انرژی ارائه شده به آنها را به آب منتقل می کنند. نتایج معمولاً افزایش فشار آب و تغییر در سرعت آب است.

تبدیل انرژی در این مورد معمولاً از هر شکلی از انرژی که به پمپ ارائه می شود، پمپ آب صنعتی کشاورزی به نیروی آبی است.

پارامترهای زیادی برای تعیین عملکرد پمپ وجود دارد. نرخ جریان جرمی سیال از طریق پمپ یکی از رایج ترین عوامل برای تعیین عملکرد پمپ است.

با این حال، تعیین کننده دیگری وجود دارد که بر عملکرد یک پمپ پمپ دو پروانه استیل حاکم است، که توسط هد خالص آن H یا به عنوان سر برنولی شناخته می شود.

سر توری ابعاد طولی خود را دارد. حتی زمانی که پمپ کار می کند، سر خالص به عنوان همان پمپ آب آبیاری ارتفاع ستون آب در نظر گرفته می شود.

عموماً پمپ آب با انرژی الکتریکی تغذیه می شود. این باعث شده بود که همه زندگی‌ها در مناطق دورافتاده‌ای قرار بگیرند که دسترسی به برق و آب یک مشکل است و این به یک وضعیت سخت تبدیل شده است.

تنها در ایالت ساراواک، نسبت مناطق شهری به روستایی حدود 52 درصد: 48 درصد است که 1.2 میلیون نفر از جمعیت در مناطق روستایی زندگی می کنند.

در عمق بیشتر، منطقه روستایی از 6235 روستا تشکیل شده است که حدود 200000 خانه (بدون احتساب منطقه ناشناخته) است. 1919 (30%) از روستاها به برق ثابت دسترسی ندارند و آن 40000 خانه و 250000 نفر است.

 • منابع:
  1. Design and Development of Renewable Energy Water Pump
 • تبلیغات: 
  1. سنگ فیروزه به همراه کدام لباس موجب تاری دید می شود؟
  2. سنگ فیروزه ای که پاداش یک مسابقه بسیار مهم شد!
  3. سنگ فیروزه چه تاثیری بر روی چشمان این فرد داشت؟
  4. سنگ فیروزه موجب برد کدام تیم ورزشی شده است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.