کاپشن چرمی از جنس پشم شیشه باعث نجات جون موتور سواری در هنگام تصادف شد

توسعه اولیه کاپشن چرم موتور سیکلت با شرکت هایی مانند Schott که در سال 1913 تاسیس شد آغاز شد و در دهه 1920 شروع به تولید کت های موتور سیکلت کرد.

در دیترویت، شرکت Joseph Buegeleisen تجارت خود را در سال 1933 با ارائه لوازم جانبی موتور سیکلت و کیف های زین آغاز کرد و در دهه 1940 شروع به تولید ژاکت های موتور سیکلت کرد.

یکی دیگر از شرکت‌های پیشگام کت‌سازی که هنوز هم وجود دارد، هارلی دیویدسون است که کت‌های خود را نیز در دهه 1940 عرضه کرد.

داده های گزارش MAIDS نشان می دهد که بخش قابل توجهی از سواران (36٪) کاپشن پشم شیشه پوشیده اند که محافظت متوسط ​​را تضمین می کند.

تقریباً 21٪ از ژاکت های سنگین تر استفاده می کردند، به عنوان مثال. ساخته شده از کولار یا چرم مصنوعی، در حالی که 17٪ از موتورسواران از کت های چرمی استفاده می کردند.

کاپشن چرم مارال دارای محل تهویه تابستانی، آستر جداشدنی برای هوای سرد و مدل های مقاوم در برابر باد و باران هستند. مواد نساجی با استفاده از فناوری بهبود یافته اند تا نرم تر شوند و محافظت بالایی داشته باشند.

لباس های نساجی ارزان تر از لباس های چرمی هستند. آنها علاوه بر محافظت بالا، ظاهر و طراحی را تغییر شکل نمی دهند. این لباس ها را می توان با رنگ ها، طرح ها و مدل های مختلف تولید کرد.

ایجاد راحتی برای راننده در طراحی ژاکت مهم است. احساس راحتی در هنگام رانندگی به راننده کمک می کند تا در موقعیت های احتمالی پرخطر دقت بیشتری داشته باشد و رفلکس های دقیق تر و سریع تر داشته باشد.

کاپشن های مخصوصی برای کودکان نیز طراحی شده همانند کاپشن بچه گانه از نفوذ باد و  سرما محافظت می کند.

رطوبت – انتقال حرارت و نفوذپذیری هوا بر راحتی لباس تأثیر دارد. به هر حال، همانطور که در تحقیق Zwolińska (2013) ادعا شده است، لباس موتور سیکلت مانع از تبادل حرارت بین بدن موتورسوار و محیط می شود.

 • منابع:
  1. Designing a Jacket for Motorcycle Drivers by Combination of Leather and Denim
 • تبلیغات: 
  1. علت خنثی بودن رنگ مبل های اداری
  2. رنگ یک شاخص روان سنجی روشنایی
  3. بالا رفتن سرعت ساخت با آجر نسوز
  4. راه های استفاده از سرکه در وعده های غذایی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.